Pogoji za vpis - Magistrski program Politologija - mednarodni odnosi in gospodarska diplomacija

  • diploma študijskega programa 1. stopnje s področja družboslovja ali humanistike; ali
  • diploma dodiplomskega študijskega programa (programi, sprejeti pred 11. 6. 2004) s področja družboslovja ali humanistike; ali
  • diploma na študijskega programa 1. stopnje oziroma diploma dodiplomskega študijskega programa (študijski program, sprejet pred 11. 6. 2004) z drugih strokovnih področij, če je kandidat pred vpisom opravil študijske obveznosti, ki so bistvene za nadaljevanje študija: in sicer iz predmetov »Etika in kultura v poslovnem svetu« (6 ECTS) in »Medkulturno poslovno komuniciranje« (6 ECTS). Kandidat jih lahko opravi med študijem na 1. stopnji, v programih za izpopolnjevanje ali z opravljanjem izpitov pred vpisom v magistrski študijski program 2. stopnje.

 

Vsi kandidati, ki se vpisujejo študijski program, ki se izvaja v angleškem jeziku, morajo izkazati znanje angleškega jezika najmanj na ravni B2 glede na skupni evropski referenčni okvir za jezike (CEFR) z ustreznim potrdilom.

Ustrezna dokazila o izpolnjevanju tega vpisnega pogoja so:

  • potrdilo o opravljenem izpitu iz angleškega jezika na ravni B2 ali enakovredno potrdilo (npr. TOEFL iBT score of 72-94, IELTS score of 5.5-6.5, Cambridge FCE 160-179, Oxford B2 Upper intermediate EF SET 51-60, TOEIC min. 785 points, Pearsons PTE exam 59-75);
  • maturitetno spričevalo, iz katerega je razvidno, da je na maturi opravljen tuji jezik angleščina;
  • certifikat, ki ga prejme maturant splošne mature, iz katerega je razvidno, da je na maturi opravljen tuj jezik angleščina na ravni B2;
  • diploma o pridobljeni izobrazbi na visokošolskem zavodu v študijskem programu, ki se je izvajal v angleškem jeziku in potrdilo (izjava), da je kandidat opravil program v angleškem jeziku.

 

V primeru omejitve vpisa bodo kandidati izbrani glede na povprečno oceno predhodnega študija.

 

Skladno s sklepom Senata UP morajo študenti iz drugih držav, članic Evropske unije, in študenti ostalih držav nečlanic EU, ki so vpisani v redni študij  na programu, ki se izvaja v slovenskem jeziku, pred vpisom v 2. letnik študija predložiti potdilo o znanju slovenskega jezika najmanj na stopnji A2 do vpisa v 2. letnik (oz. do vpisa v višji letnik v primeru vpisa po merilih za prehode).

 

Prehod med študijskimi programi je vpis v drugi letnik študijskega programa, kadar gre za prenehanje izobraževanja po prvem študijskem programu in nadaljevanje študija po drugem študijskem programu iste stopnje, ali vpis diplomanta v nov študijski program na isti stopnji.

Skladno z določbami Meril za prehode med študijskimi programi (UL RS št. 14 8.3.2019) se lahko v 2. letnik magistrskega študijskega programa Politologija vpiše kandidat, ki prehaja iz študijskega programa 2. stopnje s področij študija, navedenih v Pogojih za vpis v 1. letnik.

 

Študent lahko prehaja v študijski program 2. stopnje Politologija - mednarodni odnosi in gospodarska diplomacija , če so izpolnjeni naslednji pogoji: 

  • kandidat izpolnjuje pogoje za vpis v študijski program,
  • študijska programa ob zaključku študija zagotavljata pridobitev primerljivih kompetenc oziroma študijskih izidov in
  • se lahko po merilih za priznavanje znanja in spretnosti, pridobljenih pred vpisom v program prizna vsaj polovica obveznosti po Evropskem prenosnem kreditnem sistemu (ECTS) iz prvega študijskega programa, ki se nanašajo na obvezne predmete magistrskega študijskega programa Politologija.

Ob upoštevanju zgornjih alinej, je prehod v magistrski študijski program Politologija mogoč tudi za diplomante univerzitetnih študijskih programov (sprejeti pred 11. 6. 2004) in diplomante drugih magistrskih programov s področij študija, navedenih v Pogojih za vpis v 1. letnik.

V primeru omejitve vpisa bodo kandidati izbrani glede na rezultate izbirnega izpita.

Kandidatu se izpiti, ki jih je opravil na predhodnem študijskem programu, priznajo na podlagi predložitve učnega načrta predmetov. Pri prehodu se upoštevajo vse obveznosti, ki jih je kandidat opravil na predhodnem študijskem programu, in ki se mu lahko priznajo. Vloge za prehode med študijskimi programu obravnava komisija, pristojna za študentske zadeve

V primeru omejitve vpisa se pri izboru kandidatov uporabljajo merila, ki določajo pogoje za izbiro v primeru omejitve vpisa v 1. letnik študijskega programa.

 

Družbena omrežja

Izobraževanje

Kazalo