Pri predmetu Management dobrega počutja smo na predavanju Milene Golja, diplomirane ekonomistke, študentje spoznali ključne principe izboljšanja sodelovanja in medosebnih interakcij v delovnem okolju. Gospa Golja je izpostavila pomen empatije pri vzpostavljanju pristnih odnosov, saj empatija pomaga razumeti potrebe in čustva drugih, kar krepi zaupanje ter izboljšuje komunikacijo znotraj ekipe. To pripomore k večjemu zadovoljstvu zaposlenih, ki se počutijo spoštovane in cenjene, kar neposredno vpliva na njihovo uspešnost in produktivnost.
Gostja je poudarila, da so pristni odnosi ključni za dosego uspeha, saj ustvarjajo delovno okolje, kjer so posamezniki motivirani in pripravljeni sodelovati. V konfliktnih situacijah pa je ohranjanje pristnih odnosov še posebej pomembno, ker ti omogoča odprto komunikacijo in hitrejše reševanje težav. Slabo reševanje konfliktov lahko negativno vpliva na timsko dinamiko in zmanjšuje učinkovitost.
V okviru intervjuja je gostja izpostavila pomembnost poudarjanja vrednot, vizije in kulture sodelovanja s strani vodstva, saj to prispeva k ustvarjanju pozitivnega delovnega okolja, kjer se zaposleni počutijo vključeni in motivirani. Ocene delovnih mest morajo biti usmerjene v spodbujanje pozitivne dinamike in obvladovanje stresa znotraj podjetja.
V zaključku predavanja je predstavila praktične vaje, ki spodbujajo zdravo tekmovalnost in ustvarjanje pozitivnega delovnega okolja. Ritualni sestanki, kot so ponedeljkovi kolegiji in motivacijski sestanki, pripomorejo k večji povezanosti ekipe. Poleg tega so mala darila način za izkazovanje pozornosti in spodbujanje medsebojne podpore.
Svetovala nam je, da vodstvo podjetja stremi k jasni viziji, poslanstvu in vrednotam, ki zaposlenim omogočajo osebno rast in razvoj. Ključne lastnosti za uspeh so vztrajnost, ustvarjalnost, pristnost, razumevanje in potrpežljivost, saj te lastnosti omogočajo gradnjo močnih in uspešnih ekip.
Predavanje nam je ponudilo številne praktične smernice za izboljšanje medosebnih interakcij, gradnjo zaupanja ter ustvarjanje zdravega in sodelovalnega delovnega okolja, ki pripomore tako k osebnemu kot profesionalnemu razvoju zaposlenih. Izpostavljena je bila pomembnost je vlaganja v medosebne odnose in kulturo sodelovanja za dosego dolgoročnih ciljev podjetja.
Prispevek je pripravila študentka 3. letnika UN Management, Lea Beljakovič Majcen.
Fotografije je posnel študent 3. letnika UN Management, Gregor Ribarič.